Golf Tatry - Black Stork

Golfový rezort Black Stork,
A PGA Golf Course

 

 

 

BlackStork_PhotoMartini_lowres_37_wv.jpg BlackStork_PhotoMartini_lowres_52_wm.jpg golf_ihrisko_auticka_wm.jpgBlackStork_PhotoMartini_lowres_14_wm.jpg Panorama 3_wm.jpg sitour_2_wm.jpg 

K dispozícii je 27-jamkové ihrisko (3 kombinácie ihrísk - Taylor & Braid, Taylor & Vardon, Braid & Vardon), kryté odpalisko, chipping area, putting green, golfová akadémia a golfový simulátor; samozrejmosťou je požičovňa golfovej výstroje, golfová škola, individuálne tréningové hodiny. Vstup na kryté odpalisko a tréningové plochy je zadarmo.

Tento rok sú na ihrisku aj pôvodné, t.j. neupravované pieskové bunkre a pár úprav, ktoré nájdete v aktualizovanom Course Guide.pdf

 

Free aplikácia Golf Tatry

GPS súradnice ihriska

Video o golfovom ihrisku

 

Každé z troch 9-jamkových ihrísk má svoje špecifiká a sú malebné. Ponúkajú rozprávkové výhľady na masív Tatier: z niektorých jamiek ihriska Vardon vidíte len Belianske Tatry, iné otvárajú panorámu centrálnych Tatier, ale aj Nízkych Tatier, Kráľovu hoľu, či Slovenský raj... Aj keď sú hráči obklopení horami, ihrisko je pomerne rovinaté a okrem neuveriteľných výhľadov má ihrisko veľa vody a sústavu jazierok.

 

Prvá deviatka prechádza ponad Skalnatý potok (zo Skalnatého plesa), druhá je viac vo svahu za potokom a tretia sa tiahne popri jeho prúde. Zárukou kvality ihriska je dohľad známeho rakúskeho dizajnéra Hansa Erhardta. Driving range má 350 metrov, 20 krytých odpalísk a je hrací z oboch strán.

V roku 2011 golfové ihrisko Black Stork získalo prestížnu značku "A PGA Golf Course" a stalo sa tak 19. ihriskom na svete s touto značkou kvality. Značka A PGA Golf Course je pečiatkou kvality a umožňuje ihriskám ďalšie zvyšovanie kvality s pomocou špičkových konzultantov a prezentáciu ihriska cez PGA vo svete.

Tlačová správa PGA Black Stork.doc

 

Golfové a wellness pobyty

BlackStork_PhotoMartini_lowres_29_wm.jpg vnut_bazen_virivka_wm.jpg

V priebehu celého roka si možno vybrať z bohatej ponuky rôznych pobytov, ktoré zahŕňajú ubytovanie v hoteli s pestrými raňajkami formou bufetových stolov, neobmedzený vstup do wellness centra a ďalšie služby s výraznou zľavou. Hoteloví hostia majú 30% zľavu z green fee a navyše každý účastník turnaja získa špeciálnu zľavu na ubytovanie.

 

Charizmatická železnička prechádza okrajom ihriska a zastávka je pár metrov od hotela. V blízkej budúcnosti pribudne na južnej strane golfového ihriska termálny park využívajúci geotermálny vrt vyvierajúci z hĺbky 2 100 m s teplotou 61,8°C, ktorá vďaka svojej mineralizácii spĺňa požiadavky na prírodnú liečivú a minerálnu vodu.


Novinky pre golfistov

113Golf CH.C.2013_wm.jpg BlackStork_PhotoMartini_lowres_89_wm.jpg pl_golf_jedna_wm.jpg BlackStork_PhotoMartini_lowres_52_wm.jpg sitour_hotel_wmo.jpg _MG_8738_wv.jpg

Naďalej prebieha príprava nového 9-jamkového chip&putt ihriska na rozšírenie tréningových možností pre hráčov golfu a uľahčenie hry začiatočníkom.

8. ročník pretekov SKI&GOLF Slovakia Championship, z ktorého 5 súťažiacich bude reprezentovať Slovensko na svetovom finále v Kaprune v Rakúsku v máji 2017, sa konali 8.-9. apríla 2017 v golfovom rezorte Black Stork a na lyžiarskych svahoch na Štrbskom Plese.

28. - 30.júla 2017 opäť pripravujeme Majstrovstvá LGK, ktoré sú zaradené v rankingu WAGR a ani tento rok nebudú chýbať skvelí zahraniční golfisti. Koncom augusta 21. - 24. budú súťažiť juniori do 21 rokov na 8.ročníku FALDO SERIES Slovakia Championship, z ktorého finalisti postúpujú na európske finále.

 

Golfisti ocenia výhodné pernamentky na hru golfu, bezplatný vstup na kryté odpalisko a na tréningové plochy (chipping area a putting green), poistenie zodpovednosti každého hráča na ihrisku za škody spôsobené na majetku alebo zdraví a pitný režim pre každého hráča.

 

Hostia ubytovaní v hoteli International**** priamo v strede golfového ihriska majú až 30% zľavu z hry golfu, navyše účastníci turnaja organizovaného v rezorte majú špeciálnu cenu ubytovania. Využiť môžu aj atraktívnu ponuku NOC + FEE (od 90 € /osoba/noc+18 jamiek) alebo golfové pobyty s neobmedzenou hrou golfu. Opäť poteší nižšia cena vstupu do bazénov wellness centra do 15:00 (vnútorný a vonkajší vyhrievaný bazén s protiprúdom, vírivka; po 15:00 suchá, infra a parná sauna, vírivka, tepidárium a ochladzovacia zóna).

 

V priebehu roka zahájime výstavbu termálnych kúpeľov na južnej strane golfového ihriska.

Na predaj je pár posledných pozemkov v lokalite Čierny bocian na východnej strane ihriska.

Fotogaléria

Nádhernú panorámu tatranských velikánov môžete obdivovať z každej z 27 jamiek ihriska Black Stork, A PGA Golf Course, z hotelovej reštaurácie a lobby baru, pri posedení na slnečných terasách hotela, ale aj z wellness centra.